
Pozostawienie pompowanej deski SUP na słońcu to jeden z najczęstszych powodów nadmiernego wzrostu ciśnienia wewnątrz deski. Powietrze nagrzewa się i rozszerza, co zwiększa obciążenie materiału, zgrzewów oraz zaworu. W skrajnych przypadkach może to prowadzić do trwałych uszkodzeń konstrukcji.
Z rozwiązaniem tego ryzykownego problemu przychodzi marka Siren, która przygotowała pokrowiec SUP Board SUN Cover. Wykonany z refleksyjnego materiału model odbija część promieni słonecznych, zmniejszając nagrzewanie deski pozostawionej na plaży, kempingu, w ogrodzie czy na dachu kampera. Pokrowiec zakłada się na całą deskę, a następnie mocuje za pomocą wszytego ściągacza oraz dodatkowego pasa zapinanego wokół deski.
Pokrowiec jest dostępny w dwóch rozmiarach – do desek o długości do 12′ oraz do 14′ – i pasuje do większości popularnych konstrukcji, w tym modeli allround, touring, race oraz pompowanych iSUP.

Warto pamiętać, że pokrowiec ogranicza nagrzewanie, ale nie eliminuje go całkowicie. Przy bardzo wysokich temperaturach, przekraczających około 30°C, producent zaleca obniżenie ciśnienia w desce o około 2–3 PSI, jeśli ma ona przez dłuższy czas pozostawać na słońcu.
Poza ochroną przed promieniowaniem słonecznym pokrowiec zabezpiecza również deskę przed piaskiem, kurzem, liśćmi czy lekkim deszczem podczas przechowywania. To akcesorium przeznaczone przede wszystkim dla osób, które często zostawiają napompowaną deskę na zewnątrz pomiędzy kolejnymi sesjami na wodzie.
Pokrowiec SUP Board SUN Cover dostępny jest w sklepie internetowym producenta od niecałych 27 €.
Źródło: https://i-sup.de/produkt/sup-board-cover/

Facebook
YouTube
RSS